CALSEED

  • CALSEED
  • CALSEED
  • CALSEED
  • CALSEED
  • CALSEED
CALSEED, Bitkilerin her döneminde uygulanmakla birlikte hasat öncesinde meyvelerin raf ömrünü uzatmak ve meyvenin yumuşamasını engellemek için kullanılır. Özellikle elmada Ca ihtiyacı erken dönemde fazladır ve bitkide Ca alınımın en hızlı olduğu meyve tutumu döneminden itibaren ilk 6 hafta içerisinde olur. Bu nedenle uygulamalara meyve tutumu ile başlanmalıdır.
 
CALSEED, sebzelerde çiçek öncesi kullanıldığı takdirde, kuvvetli polen tüplerinin oluşmasına yardımcı olarak meyve tutumu ile verimi arttırır. Meyve oluşumu ile beraber meyvenin kalitesini ve hasat sonrasında raf ömrünü arttırmaktadır.
Garanti Edilen İçerik % (W/W)
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) 14
Karışabilirlik Durumu

Tek başına yada (bakırlı ve yağlı ilaçlar hariç) diğer bitki koruma ve bitki besleme ürünleriyle birlikte kullanılabilir. Kullanmadan önce kavanoz testi yapılması önerilir. Suda Tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür, çökmez ve kalıntı bırakmaz.

Çözünürlüğü

Suda tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür. Hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz.

Ambalaj

Sıvı formdadır.1-5-10 Litrelik ve 25 kg'lık, orjinal PE ambalajklarda üretilmektedir. 

Etkin Maddeler

Ürün Rengi

Kırmızı

Uygulama Dozu ve Zamanı

Tüm bitkilerde meyve oluşumundan itibaren; pülverizatör veya atomizör ile yapraktan 2 uygulama yapılır. Yada Basınçlı sulama yöntemleriyle topraktajn bitki kök bölgesine uygulanır. 

Ürün Grupları